پیست دیزین

تهران و شلوغی هاش از قدیم و ندیم زبانزد همه مردم ایران بوده، با این حال هیچوقت نتونستن چشمشون و روی زیبایی ها و دیدنی های این شهر ببندن، مخصوصا زمانی که به فصل زمستون نزدیک میشیم و ارتفاعات تهران سرتاسر سفید پوش میشه. پیست اسکی دیزین که در اطراف تهران قراردارد از معروف ترین پیست های اسکی ایران است که با تجهیزاتی مثل تله کابین، تله سیژ، تله اسکی بشقابی و تله اسکی چکشی است. و اما اگر شماهم علاقه به اسکی دارید ولی به دلیل قمت بالای لوازم اسکی، قدرت خرید ندارید میتوانید از فروشگاه لوازم اسکی که در هتل مستقر است، وسایل اسکی خود را کرایه کنید.

پیست دیزین

 

هتل دیزین

از ویژگی های مثبت پیست دیزین، هتل جهانگردی دیزین است که دقیقا کنار پیست هست، پس شما علاوه بر سرگرمی و بازی میتونین اقامت خوبی رو در ان هتل بین المللی داشته باشید. لازمه که گفته شه پنجره های این هتل رو به پیست باز میشه و میتونین منظره ای زیبا رو مشاهده کنین. ساخت این هتل به سال 1349 برمیگرده و 154 اتاق رو در خودش جا داده و با داشتن 450 تخت از جمله هتل های بزرگ در نظر گرفته می شود. شما میتوانید از رستوران و کافی شاپ این هتل استفاده کنید.

هتل دیزین

راه های رفتن به پیست دیزن

در حالت کلی دوراه برای رفتن به این پیست وجود دارد. اولین راه و محبوب ترین راه از مسیر جاده چالوس ست که ب ساکنان استان البرز نردیکتر است و معمولا مناسب ساکنین غرب تهران است. در صورتیکه در غرب تهران ساکن هستید و مسیر چالوس را انتخاب کردید نیاز اس بعد از عبو از هتل گچسر، تابلوهای خروجی را دقت کنید تا دچار اشتباه نشوید. بعد از این هتل و در ۶۸ کیلومتری میان کرج،‌ باید وارد خروجی ولایت رود (جاده دیزین) شوید. بعد از اینکه این مسیر را چند کیلومتر ادامه دادید، به پیست دیزین می‌رسید.
و اگر از ساکنین شرقی تهران هستید، مسیر دوم از شهرستان شمیرانات و شمشک عبور می کند. درابتدا وارد اتوبان باقری و پس از ان وارد اتوبان بابایی میشوید. در اتوبان بابایی، وارد خروجی لشکرگ شده و مستقیما به سمت پیست اسکی دیزین بروید.

ساعت کاری مجموعه دیزین

پیست اسکی دیزین در تمامی فصول باز است. اسکی روی یخ از اواخر آذرماه تا اردیبهشت ماه قابل استفاده است. در تابستان نیز، اسکی روی چمن و مسابقات مربوط به آن، برگزار می شود. دیزین را در واقع یک دهکده تفریحی است که علاوه بر پیست اسکی، در آن تفریحات دیگری نیز وجود دارد مانند دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان، کایت سواری و …
بلیط پیست اسکی دیزین

اجاره ویلا شمشک

مخصوص کاربران بلاگ

کد تخفیف : jakojast_new

ویلا باغ دربند شمشک یک خوابه

این پیست از ساعت 8 صبح تا 15 فعالیت میکند. در حین ورود به مجموعه مواردی مانند شرایط جوی، پروتکل های امنیتی و میزان ظرفیت تله کابین مورد برسی قرار میگرد و ورو تا ساعت 10 انجام میشود. قیمت بلیط در سال قبل (1401) از 300 تا 400 هزارتومان متغیر بوده است که در آخرهفته قیمت افزایش داشت.
انواع پیست های اسکی
در پیست اسکی دیزین 23 پیست با شیب ها و ارتفاع های مختلف وجود داره واین برای افراد با سطح های مختلف است که بتوانند از امکانات این مجموعه استفاده کنند.

پیست مبتدی

همونجوری که از اسمش مشخص هست برای افرادی هست که هیچ سررشته ای در اسکی سواری ندارن ولی از علاقه مندان این ورزش هستند. این پیست با ارتفاع و شیب های متفاوت مناسب برای تمامی سنین است. این پیست بالای رستوران چشمه و در شمال شرقی مجموعه قرا گرفته است. دسترسی به تله اسکی مبتدی دیزین نیز از این پیست میسر است که طول این تله اسکی، 250 متر و ارتفاع آن، 10 متر است.

پیست و پیست

این پیست مختص ورزشکاران حرفه ای و اسکی باز های قهار است. طول این پیست، 9 کیلومتر است و شیب آن نیز بیشتر از شیب پیست مبتدی است. در انتهای این پیست، به تله‌کابین‌های دیزین که ارتفاع زیادی دارند، دسترسی خواهید داشت.

پیست چمن

پیست دیزین در سال 1351 افتتاح شد. اما شروع کار پیست چمن از سال 1372 بود. زمانی که پیست چمن افتتاح شد، این مجموعه به مجموعه ای چهار فصل تبدیل شد که در هرزمانی از سال، به روی مردم باز باشد. طول این پیست 650 متر است و در شمال غرب دفتر مدیریت پیست دیزین قرار دارد.علاوه بر امکانات تفریحی، مسابقات فراوانی مانند دوچرخه‌سواری کوهستانی، مسابقات جهانی اسکی روی چمن، تیراندازی با کمان و کایت در این پیست و در فصل تابستان در این پیست برگزار می‌شوند.

تیوپ سواری

یکی دیگر از امکانات دیزین، تیوپ سواری است. در این تفریح از منطقه با ارتفاع زیاد با تیوپ سر میخورید و پایین میایید. فقط در نظر داشته باشید که در این تفریح کودکان تنها نباشند.

پاراگلایدر

پاراگلایدر از تفریحات پرهزینه میباشد اما مطمئنا ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

تیراندازی

باشگاه های تیراندازی دیزین یکی از باشگاه های معتبر ایران می باشد که مناسب تمامی افراد با تجربه های متفاوت با سنین مختلف است.

کایت سواری

کایت سواری از تفریحات لاکچری و در عین حال، بسیار به‌یادماندنی مجموعه دیزین است. در کایت سواری، همراه با یک مربی کاربلد، به ارتفاعات تپه‌های دیزین می‌روید و از پرواز در هوایی پاک لذت می‌برید. اگر اهل هیجان و تجربه‌های جدید  هستید، کایت سواری، آن هم در جایی که کوه‌های بلند و سفید زیر پایتان هستند، تجربه‌ای خاطره‌انگیز خواهد بود.

کایت سواری

در مجموعه دیزین شما میتوانید از تمامی امکانات گفته شده استفاده کنید، اما در صورتیکه نخواهید از امکانات استفاده کنید،میتوانید فقط برای برف بازی به این منطقه برید و از فضا به همراه خانواده و دوستان لذت ببرید.