عجیب ترین روستاهای ایران

درسته که تهران پرامکاناته و همه برای پیشرفت ، تهرانو انتخاب میکنند ولی هیچ کجا، حال و هوای روستا نداره به خصوص اینکه اگر این روستاها ویژگی خاصی هم داشته باشه و نوستالژیک باشه.

روستای عجیب اول روستای صراخیه ، این در جنوب جاده ی شادگان دارخوین در دهستان ناصری واقع شده چون این روستا در دل آب های شادگان قرار گرفته و مردم در میان آب ها زندگی میکنن. این روستا به ونیز ایران معروفه.
مردم این روستا با قایق های چوبی در روستا جابجا میشن. خود تالاب شادگان از تالاب های آب های شور و شیرین تشکیل شده و ارزش زیست محیطی زیادی داره که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است. آلاچیق های وسط آب برای استراحت و صرف غذا ساخته شده اند که باعث جذابیت ونیز شده است.
از زیبایی های دیگر تالاب که همراه گشت و گذار میتونید ببینید
وجود پرنده های مهاجر مثل لک لک، حواصیل، فلامینو و غاز وحشی هستند و اگه به ماهیگیری علاقه دارید این تالاب ماهی های متنوعی داره.

اجاره ویلا کردان

مخصوص کاربران بلاگ

کد تخفیف : jakojast_new

ویلا بردبار میگون دوخوابه استخردار آبگرم

 

 

روستای سراقا سید

این روستا در دامنه های سرسبز کوه های زاگرس واقع شده.این روستای پلکانی از توابع کوه رنگ و در روستای چهار محال و بختیاری و در 91 کییلومتری شهر کرد واقع شده. بخاطر شباهت بافت معماری این روستا به ماسوله ی گیلان، این روستا به ماسوله ی زاگرس معروف شده.خونه های این روستا با معماری سنتی از خشت و گل ساخته شدن و حیاط خونه های بالایی، پشت بام خونه های طبقه پایین تر هستن.
زندگی مردم این روستا هنوز هم به روش سنتیه و مردم هنوز از هیزم و چوب برای گرم کردن خونه و پخت و پزاستفاده میکنن.
زنان روستا همیشه لباس زیبای محلی بر تن دارن که یکی از زیبایی های این روستا هست اما عجیب ترین اتفاق روستای سراقاسید اینه که با شروع زمستان و بارش برف راه های ارتباطی با روستا قطع میشه و تقریبا تا 4 ماه به حالت بی خبری از دنیای بیرون قرار میگیرن.

عجیب ترین روستاهای ایران

روستای آب اسک :

یکی دیگه از روستاهای عجیب ایران همین روستاست. این روستا از توابع آمل و در 78 کیلومتری مازندران هست. طبیعت بکر و زیبای این روستا، چشمه های اب گرمشه و روخانه هراز که گردشگران کنارش کمپ میکنن. یکی دیگه از مهم ترین دلایل عجیب بودن این روستا، فرهنگ عجیب و غریب اون هست و اون اینه که یک روز در اردیبهشت رو زن ها پادشاهی میکنند. رسمی که بهش زن شاهی میگن و توی اون روز هیچ مردی توی روستا پیداش نمیشه.
رسم دیگه ای که در روستا هست، به اسم برف چال که مردان آخرین برف زمستان رو در کوه چال میکنند که در تابستون دام هاشون از اون ها استفاده کنن.

عجیب ترین روستاهای ایران

 

عجیب ترین روستاهای ایران

روستای ماخونیک

خونه های روستایی ماخونیک در دل تپه و یک متر پایین تر از سطح زمین هستند و باید به صورت دولا وارد خانه ها شد. به دلیل شکل و شمایل خانه ها و دور موندن از زندگی معمولی، هفتمین روستای شگفت انگیز دنیا لقب گرفته است. مردم این روستا تا همین 40 سال پیش، نه گوشت میخوردند نه چایی! یک جورایی بد میدونستند. روستای ماخونیک در 130 کیلومتری در بیرجند در خراسان جنوبی واقع شده و حتی بخاطر کوتاه بودن قد مردمان این روستا، به سرزمین لی لی پوت ها هم معروفه.

عجیب ترین روستاهای ایران

روستای ایستاس:

روستای ایستاس از طوابع طالقان هست. روستایی که انگار زمان در آن توقف کرده و همه چیز رنگ وبوی گذشته رو داره. توی این روستا خبری از خودرو، مراسم عزا، عروسی و حتی جشن تولد هم وجود ندارد. بسیاری از مردم شناسنامه و کارت ملی ندارند و از خدمات دولتی هم استفاده نمیکنند. جالبه بدونید در این روستا خبری از برق و گاز هم نیست. کی از دلایلی که باعث میشه این روستا رو جزو عجیب ترین ها قرار بده اینه که زنان غریبه رو به هیچ عنوان به روستا راه نمیدن.

عجیب ترین روستاهای ایران

 

روستای زرگر:

این روستا در 100 کیلومتری تهران و در نزدیکی قزوین قرار گرفته است. روستایی که هنوز هم میشه در آن کسانی رو پیدا کرد که به زبان رومانیایی صحبت میکنن ولی به اون زبان زرگری هم میگن.

عجیب ترین روستاهای ایران

 

روستای چهار برج:

این روستا در خراسان شمالی قرار گرفته و حدودا 1000 نفر جمعیت دارد اما چیزی که باعث عجیب بودن این روستا شده و اون رو جزو عجیب ترین روستاها قرار داده، نابینا بودن اهالی این روستا هستش. گاهی دلیل شهرت گردشگری و جاذبه ی بسیاری از مکان ها دلیل خوبی نداره، نمونشم روستای چهاربرجه به دلیل آمار بالای نابینا بودن اهالی این روستا، اسم و رسمی برای خودش بهم زده و مورد توجه جامع گردشگری جهان قرار گرفته است.اکثر کسانی که در این روستا زندگی میکنند از بدو تولد نابینا بودن واما جالب تر از این موضوع نابینا شدن حیوانات این روستا هستش.
بسیاری از پزشکان و محققین دلیل این اختلال رو تغییرات ژنتیکی و ازدواج های فامیلی میدودنن. اما این سوال همیشه باقی میمونه که چرا حیوانات این منطقه هم به این مشکل دچارند؟
این روستا دارای پیشینه ی تاریخی است و در مسیر کاروان هایی که به شمال شرق ایران رفت و آمد میکردند، قرار داشت.
ساکنین این روستا کرد هستند و گویش کردی کرمانج دارند.

عجیب ترین روستاهای ایران

روستای میمند:

روستای صخره ای میمند یکی از عجیب ترین روستاهای تاریخی کشور هست که در فاصله ی 38 کیلومتری شهر بابک کرمان قرار گرفته است.این روستا از اولین سکونتگاه هایی هست که در دوره مادها، بدست آریایی ها ساخته شده است و قدمتی 2 یا 3 هزارساله داره. اما دلیل عجیب بودن این روستا این است که تمام خانه های این روستا در دل کوه ها و با کندن صخره ها ساخته شده است و به ثبت سازمان جهانی یونسکو هم رسیده است. این روستا
ساختار سنگی بسیار عجیبی داره که گردشگران زیادی رو مجذوب خودش کرده. در گویش مردم این روستا هنوزم کلمات پهلوی ساسانی شنیده میشود.

عجیب ترین روستاهای ایران