قوانین میهمان

قوانین میهمان

  1. جا کجاست طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت داشته و کاربران محترم آن موظف به عدم درج هر‌ گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور می باشند. در غیر این صورت، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز برعهده‌ کاربر خواهد بود.

  • این سند با هدف بیان نحوه جمع‌آوری اطلاعات از کاربران (میزبانان و مهمانان)، ذخیره سازی و محافظت این داده­ها تنظیم شده است. جا کجاست همواره متعهد است ضمن ارائه بالاترین کیفیت خدمات به کاربران، امنیت اطلاعات کاربران را در بالاترین سطح ممکن حفظ نماید و برای حفظ اعتماد شما بهترین تلاش ممکن خود را خواهد نمود.

  • حفظ حریم خصوصی کلیه کاربران بخش جدایی‌ناپذیر از سیاست­های جا کجاست است. کلیه اطلاعات جمع آوری شده از کاربران حسب الزامات قانونی، مفاد این سند و اصول فنی و در راستای ارائه بهتر خدمات است.

  • جا کجاست مجاز و محق است که در مفاد این سند در هر زمان تغییراتی را به صورت کلی و یا جزئی اعمال نماید. بدیهست  این تغییرات به اطلاع کاربران از طریق مقتضی خواهد رسید. در صورتی که پس از اطلاع رسانی، کاربران به استفاده خود از خدمات جا کجاست ادامه دهند، این امر به منزله پذیرش کلیه تغییرات از سوی کاربران است.

  • کاربران باید در راستای محافظت از اطلاعات، نکات ایمنی را رعایت نمایند. اگر رمز ورود به حساب کاربری در جا کجاست افشا شده است، لطفاً فوراً نسبت به تغییر آن اقدام نمایید.

  • مفاد سند حاضر تنها مشتمل بر اطلاعاتی است که توسط کاربران به منظور استفاده از خدمات در اختیار جا کجاست قرار داده می‌شود.

  • خدمات و محتوای ارائه شده توسط جا کجاست ؛ جهت استفاده‌ در این وب‌سایت تولید شده و هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از این وب‌سایت پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی و لینک مطلب ذکر شده در اینترنت، مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، فقط با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان  ممکن خواهد بود.

  • اطلاعات شخصی کاربران در وب‌سایت کاملاً محرمانه می‌باشد. بنابراین جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی سایر کاربران، کاربر باید تعهد نماید تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت یا مشارکتی با اشخاص حقیقی یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص یا موسسه‌ دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت جا کجاست اطلاع دهد.

جا کجاست چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌نماید؟

الف) اطلاعات شخصی کاربران:کلیه کاربران جا کجاست می‎بایست جهت ایجاد حساب کاربری نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره مویایل، آدرس ایمیل و سایر مشخصات فردی را در اختیار جا کجاست قرار دهند.

ب) اطلاعات فنی شامل نوع دستگاه کاربر و نوع سیستم عامل آن، تاریخ، مدت و بازه‌های استفاده کاربر از خدمات جا کجاست ، اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور، کوکی‌ها، نوع و نسخه مرورگر، تمام اطلاعات در خصوص رزروهای کاربر، مکالمات با پشتیبانی جا کجاست.

تبصره ۱: جمع‌آوری این اطلاعات این امکان را برای جا کجاست فراهم می­آورد که تجربه کاربری را برای کاربران بهبود و ارتقا ببخشد.

تبصره ۲: مرورگر اینترنت، کوکی‌ها را برای پیگیری و گاهی ردگیری اطلاعات خاصی بر روی کامپیوتر کاربر ذخیره می‌کند. کاربران می‌توانند مرورگر خود را تنظیم کنند تا کوکی‌ها را ذخیره نکند و یا در هنگام ذخیره هشدار دهد. اگر کاربر از این امکان استفاده کند ممکن است بخش‌هایی از سایت به درستی عمل نکنند.

ج) اکثر اطلاعاتی که از کاربران جمع آوری می‌شود توسط خود کاربر در اختیار جا کجاست قرار داده می‌شود. بخشی از اطلاعات کاربران از سوی جا کجاست به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود مانند وقتی که با استفاده از کوکی‌های مرورگر یا نرم افزار برای بازدید یا استفاده از وب سایت اقدام می‌نمایید.

ذخیره سازی اطلاعات در جا کجاست به چه شکلی است؟

۱- برای ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران از فناوری‌های پیچیده و به روز در جا کجاست استفاده می‌شود و تیم فنی جا کجاست تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرد تا حد الامکان از خطرات مربوط به افشای اطلاعات کاربران، آسیب دیدن یا سوء استفاده از آن‌ها جلوگیری به عمل آورد.

۲- کلیه اطلاعات کاربران در مکان و سرور امن نگه داری می‌شوند و فقط تعدادی از کارمندان جا کجاست در چارچوب قوانین و آیین‌نامه­های شرکت، مجاز به دسترسی به اطلاعات در راستای ایفای تعهدات خود هستند.

۳- با وجود تمام تلاش­های جا کجاست برای حفظ اطلاعات و عدم دسترسی اشخاص ثالث به اطلاعات کاربران، ممکن است در نتیجه اقدامات خرابکارانه و حملات سایبری، اشخاص ثالث به بخش یا تمامی اطلاعات به صورت غیر مجاز دسترسی پیدا کنند. در این صورت جا کجاست مسئولیتی بر عهده نداشته و جا کجاست در چارچوب قوانین موجود نسبت به طرح دعوا علیه اشخاص ثالث به منظور حفظ حقوق خود و کاربران خود اقدامات مقتضی را صورت خواهد داد.

۴) جا کجاست به چه منظور از اطلاعات استفاده می‌نماید؟

۱)   ارایه خدمات و افزایش سطح خدمات.

۲)   برای محافظت از کاربران خود: به منظور جلوگیری از خطراتی مثل فیشینگ و با هدف شناسایی رفتارهای مشکوک، کلاهبرداری و برای جلوگیری از تقلب احتمالی.

۳)   با هدف اندازه گیری، تحقیق و توسعه بازار.

۴)   ارتباط با کاربران.

۵)   ارسال مطالب آموزشی، خبری و تبلیغاتی. اگر تمایلی به دریافت چنین محتوایی را ندارید، می‌توانید نسبت به لغو اشتراک اقدام نمایید. لازم به ذکر است انصراف از این موارد ممکن است دسترسی به خدمات جا کجاست را برای کاربران با مشکل مواجه کند.

۵) ارتباط با جا کجاست

جا کجاست تمام تلاش خود را در رابطه با حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران به کار می‌گیرد. اگر در رابطه با مفاد این سند سوالی دارید، لطفاً از طریق بخش تیم پشتیبانی یا ایمیل info[at]jakojast.com سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

جا کجاست به عنوان یک پلتفرم رزرو اقامتگاه که حدود 10000 واحد اقامتی در آن فعال است، قبل از هر چیزی بانک اطلاعات با ارزشی از انواع اقامتگاه در اختیار شما قرار می‌دهد. این اطلاعات شامل مشخصات اقامتگاه، موقعیت جغرافیایی، قیمت و سایر موارد می‌شود که به کاربران کمک می‌کند با مقایسه‌ی این اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان، بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب را داشته باشند. تیم پشتیبانی جا کجاست شبانه روز همراه کاربران هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، شما را همراهی ‌کنند.

در بالای تمامی صفحات گزینه «عضویت» را می‌بینید. بعد از کلیک بر روی آن، مشخصات را وارد کنید.

زمانی که وارد سایت شدید، این بار به جای اینکه روی گزینه عضویت کلیک کنید، روی گزینه ورود بزنید. ایمیل یا نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله ثبت نام انتخاب کرده‌اید را وارد نمایید تا دسترسی برای پنل کاربری فعال شود.

کافیست زمانی که ایمیل ثبت نامی خود را وارد می‌کنید روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک نمایید تا کد بازیابی برایتان ارسال شود.

کافیست شهر یا اقامتگاه مورد نظر خود را در کادر جستجو بنویسید و کلیک کنید. با اعمال تاریخ، تعداد نفرات و فیلترهای موجود جستجوی شما دقیق‌تر می‌شود و زودتر به اقامتگاه دلخواهتان می‌رسید.

در کادر مربوط به جستجو، تعداد نفرات و تاریخ سفرتان را مشخص نمایید تا اقامتگاه‌های با ظرفیت خالی برایتان نمایش داده شود. فیلترهای مختلف مانند قیمت، نوع اقامتگاه، امکانات، چشم انداز و غیره به علاوه‌ی گزینه مرتب سازی به شما کمک می‌کنند به راحتی اقامتگاه دلخواه خود را از بین صدها اقامتگاه پیدا کنید.

بله، ابتدا باید در‌خواست را با نام خود ثبت کنید و زمانی که رزرو شما تایید شد، وارد مرحله‌ی پرداخت شوید. در این مرحله گزینه‌ی درخواست برای دیگران را بزنید و اطلاعات شخصی که قصد رزرو برای او را دارید، وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید.

در این مورد بهتر است از تیم پشتیبانی سایت کمک بگیرید. آنها درخواست شما را با میزبان اقامتگاه مطرح می‌کنند، در صورتی که میزبان با تغییرات مشکلی نداشته باشد و شرایط جدید را تأیید کند، فاکتوری جدید ثبت می‌شود.

در این مورد نیاز است با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا اقدامات لازم برای کنسلی رزرو شما را انجام دهند. درباره هر رزرو با توجه به قوانین کنسلی برخورد می‌شود.

تیم پشتیبانی از اولین کلیک بر روی سایت تا برگشت شما از سفر کنارتان هستند و به صورت شبانه روز تماس مهمانان را پاسخ می‌دهند. بنابراین در این مواقع کافیست با تیم پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید تا پیگیر مشکل شما باشند.

در صورتی که رزرو شما توسط میزبان رد شود، تیم پشتیبانی هومسا به یکی از دو روش زیر این مشکل را پشتیبانی می‌کند:
1- با معرفی اقامتگاه جایگزین که به تایید شما برسد، رزرو دیگری برایتان ثبت می‌شود.
2- در صورت تمایل، تمام مبلغ رزرو از طریق شبا به حساب شما برگشت داده می‌شود.

همکاران پشتیبانی جاکجاست با دریافت شماره شبا، مبلغ را حداکثرتا 24 ساعت کاری به حساب شما واریز خواهند کرد.

به راحتی در انتهای فرآیند درخواست رزرو به درگاه بانکی وصل می‌شوید و با وارد کردن مشخصات کارت از جمله رمز دوم پرداخت خود را انجام می‌دهید.

پس از اینکه مراحل رزرو را طی کردید؛ قبل از وصل شدن به درگاه، می‌توانید کد تخفیف خود را وارد و اعمال نمایید.

نظرات مهمانان هر اقامتگاه در پایین صفحه همان اقامتگاه ثبت شده و شما می‌توانید پیش از درخواست رزرو تمامی نظرات را مشاهده کنید

نظرات مهمانان هر اقامتگاه در پایین صفحه همان اقامتگاه ثبت شده و شما می‌توانید پیش از درخواست رزرو تمامی نظرات را مشاهده کنید

تمامی اطلاعات اقامتگاه اعم از امکانات، تصاویر، موقعیت حدودی اقامتگاه، قیمت، قوانین و غیره در هر صفحه برای هر اقامتگاه به صورت مجزا آورده شده است.

اطلاعات اقامتگاه انتخابی شما که شامل نام و نام خانوادگی میزبان، شماره تماس میزبان، آدرس میزبان میباشد.

در صورتی که این شرایط از سمت میزبان فراهم شود و اقامتگاه ظرفیت خالی داشته باشد، تیم پشتیبانی این امکان را با پرداخت مبلغ اضافی مهیا می‌کند

واحد پشتیبانی سایت جا کجاست از ساعت ۹ صبح تا ۱ شب پاسخگوی شما میزبانان، مهمانان و کاربران گرامی است.

از طریق چت سایت و دیگر شبکه های اجتماعی

این لوگو دو بخش دارد. بخش سمت راست کلمه ”جا“ را نمایش می دهد. بخش سمت چپ به
شکل یک علامت سوال و به منظور کلمه ”کجاست“ است. دو بخش لوگو دارای ۴ نشانگر به
سمت های جنوب، شمال، شرق و غرب است. یعنی در پاسخ به سوال“جاکجاست؟“ می گوید که
همه جا هست! بخش راست و چپ لوگو، قرینه هستند. نقطه های لوگو با هم فرق دارد و بیانگر
تنوع است.

بله در انتهای سایت تمامی مجوز های لازم جهت جلب اعتماد شما موجود میباشد.

ارائه خدمات رزرواسیون شامل هتل های داخلی و خارجی، اقامتگاه در سرتا سر ایران و تور های گردشگری داخلی و خارجی

اعلام به پشتیبان برای انجام هماهنگی های لازم بین میزبان و پرداخت هزینه نفرات اضافه

هماهنگی با پشتیبان جهت انجام تمدید رزو برای مدت اقامت بیشتر

تمامی اقامتگاه ها هروز چک و بررسی میشوند و در صورت مشاهده مغایرتی باید به تیم پشتیبان اطلاع بدهید .

اعلام به پشتیبان برای انجام هماهنگی های لازم بین میزبان و پرداخت هزینه نفرات اضافه

مدارک احراز هویتی // در صورتی که خانم و آقا اتاق مشترکی درخواست کنند تابع قوانین اداره اماکن می باشد که ارائه مدرکی مبنی بر محرمیت به اقامتگاه نیاز است(شناسنامه یاعقدنامه یا صیغه نامه و…).

به تیم پشتیبانی پیام بدهید تا هماهنگی های لازمه را با میزبان شما به عمل آوردند.

در صورت بروز خطا در فرایند پرداخت مالی ۴۵ دقیقه صبر کنید در صورت برگشت به حساب مجدداً جهت پرداخت تلاش کنید در غیر این صورت با پشتیبانی تماس بگیرید که موضوع را از واحد مالی استعلام بگیرد، در صورت واریز وجه به حساب شرکت مبلغ پرداختی به کیف پول مهمان واریز خواهد شد و پرداخت رزرو به صورت برداشت از اعتبار انجام و رزرو نهایی می‌شود.

جای نگرانی نیست. کافیست مشکل را به پشتیبانی اطلاع دهید. مشکل از سمت جاکجاست بررسی شده و هماهنگی لازم با میزبان انجام می‌شود و در اولین فرصت ممکن با شما تماس گرفته خواهد شد.

خیر، در زمان رزرو اقامتگاه، قیمت نھایی ھمان قیمتی است که در سایت به نمایش گذاشته می شود و میزبان اجازه دریافت مبلغی مازاد به ازای خدمات رزرو شده ندارد و در صورت گزارش چنین مسائلی، در ھمکاری با واحد اقامتی تجدید نظر خواھد شد و مبلغ مازاد نیز باید به میھمان برگشت داده شود.

انتقادات و پیشنهادات

با پیشنهادات خود به ما در بهبود کیفیت خدمت رسانی کمک کنید.

 1. ارتباط با واحد پشتیبانی
 2. ارتباط با واحد فروش و پرتال کارشناسان
 3. ارتباط با واحد مالی و حسابداری
 4. بروز مشکلات فنی در سایت
 5. ارتباط با کارشناسان برای سوالات متداول

جاکجاست یک وب سایت اجاره اقامتگاه، هتل، تور و ارائه خدمات گردشگری در تهران و سایر شهر های ایران میباشد.