این مقاله معرفی مکان ها و بازارها و مراکز خرید شیراز می باشد که آشنایی با آن ها نیازمند هر گردشگر و میهمانی می باشد .

1-بازار وکیل شیراز

بی تردید ، حتی اگر به شیراز سفر نکرده باشید هم اسم بازار وکیل به گوشتان خورده . بازار وکیل مشهورترین و قدیمی ترین بازار شیراز است .

بازار وکیل جزو 10 بازار قدیمی و تاریخی ایران به حساب آمده که یکی از مناسب ترین بازارهای شیراز برای خرید سوغاتی  محصولات مرغوب به شمار می آید .

از نظر معماری و فضای سنتی ای که داراست یکی از محبوب ترین بازارهای شیراز برای گردشگران است و برخلاف قدیمی بودنش به دلیل ستون هایی که از سنگ تراشیده دارد یکی از مستحکم ترین بناهاست .

بازارها و مراکز خرید شیراز

2-سرای مشیر

سرای مشیر بازاری در ضلع جنوبی بازار وکیل هست اما مجزا با آن . با این حال شباهت بسیار زیادی با بازار وکیل دارد و تنها تفاوتش با آن حوضی است که در محوطه خود دارد .

 

اگر به دنبال خرید صنایع دستی شیراز هستید بهترین پشنهاد ما به شما سرای مشیر است . از حاتم کاری و معرق کاری گرفته تا قلم زنی و منبت کاری همه را در این بازارپیدا خواهید کرد .

این بازار وسعیت زیادی ندارد اما زیبایی محصولات و صنایع دستی موجود در آن سرای مشیر را تبدیل به یکی از محبوب ترین بازارهای شیراز کرده است .

بازارها و مراکز خرید شیراز

3-بازار حاجی شیراز

از قدیمی ترین بازارهای شیراز به بازار حاجی میتوان اشاره کرد که این بازار بیشتر از 1000 سال قدمت دارد اما آخرین بازسازی این بازار به سال 1392 بازمیگردد . بازاری قدمی با سنگ فرش و مرمت کاری روی گنبدهای این بازار از زیبایی های آن است .

اگر دنبال لباس های محلی شیرازی هستید بهترین پیشنهاد ما به شما بازار حاجی شیراز است . هرچند که در این بازار از خوراکی های گوناگون تا دیگر محصولات هم موجود است اما فروشگاه های لباس محلی معروف و زیبایی دارد .

اگر شماهم به فضاهای قدیمی علاقه دارید و از دیدن این شلوغی ها و حس و حال بازارهای قدیمی لذت میبرید بازار حاجی مناسب ترین پینهاد ما برای شماست .

بازارها و مراکز خرید شیراز

4-مجتمع تجاری خلیج فارس

از بازارهای سنتی شیراز که بگزریم ، میرسیم به بزرگ ترین مجتمع تجاری کشور ؛ یعنی مجتمع تجاری خلیج فارس . هرچند که قسمت زیادی از مجتمع تجاری می باشد اما باز هم یکی از معروف ترین بازارها و مراکز خرید شیراز به شمار می آید .

مجتمع خلیج فارس به وسعت 5000 متر مربع به یک مرکز خرید محدود نمی شود . در این مجتمع 6 سالن سینما موجود است به همراه سالن های بزرگی برای بازی های بولینگ و بیلیار و شهربازی ای بزرگ با بیش از 100 گیم برای بازی بدون محدودیت سنی . از دیگر امکانات این مجتمع میتوان به سالن های بزرگ آن برای مراسم مذهبی نام برد .

رستوران و فودکورت و پارکینگ طبقاتی هم که مسلما از دیگر خدمات این مجموعه می باشد .

خلاصه که یک مجموعه تفریحی کامل برای خرید ، سینما رفتن ، بازی ، غذا خوردن و … است .

 

یکی از معروف ترین شهربازی های شیراز به نام ایران لند هم در این مجتمع قرار دارد  که شامل 130 دستگاه بازی برای تمامی سنین وجود دارد .

این شهربازی حدود 6000 متر مربع می باشد که در سال 1392 در طبقه سوم مرکز تجاری خلیج فرس ساخته شد و یکی از اولین انتخاب های جوانان برای تفریحات و بازی در شیراز است .

همان طور که گفته شد این تنها پارت تفریحی این مجتمع نیست و یک سالن بزرگ مخصوص به بیلیارد و بولینگ در این مجموعه وجود دارد مخصوص کسانی که به این دو بازی گروهی و هیجان انگیز علاقه مند هستند .

بازارها و مراکز خرید شیراز

5-مجتمع تجاری زیتون فارس

یکی دیگه از بازارها و مراکز خرید شیراز مجتمع زیتون می باشد که مرکزی خریدی به روز و جدید در شیراز است . برای خرید لباس های به روز و جدید حتما به این مرکز خرید سر بزنید .

به غیر از خرید ؛ کافه ها و رستوران های بسیار خوبی در این مجموعه وجود دارد که برای چند ساعت تفریح دوستانه بسیار جای مناسبی است .

اگر دنبال مرکزی خریدی مدرن و محصولاتی به روز هستید از گشت و گذار در این پاساژ غافل نشوید.

اولین شهربازی سرپوشیده شیراز در این مجتمع واقع شده به نام شهربازی گاندو اما بر خلاف قدیمی بودن آن دستگاه های شهربازی و گیم های آن جدید و مطمئن هستند .

در کنار این شهربازی رستوران هایی با غذاهای ایرانی و لبنانی وجود دارد .

یعنی با انتخاب مجتمع زیتون برای تفریح در یک روز خرید و تجربه بازی های هیجان انگیز گروهی و تک نفره و تجربه غذاهای جدید را باهم داشته باشید . یک روز تفریحی خانوادگی فوق العاده !!!

بازارها و مراکز خرید شیراز

6-بازار مسگرهای شیراز

یکی دیگر از بازارهای شیراز ، بازار مسگرهای شیراز است . جالب است بدانید بازار مسگرهای شیراز از زمان قاجاریه تا کنون بی وقفه فعالیت داشته و الان به بازاری برای خرید لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه تبدیل شده . مردم شیراز برای خرید جهیزیه و لوازمی مثل ظروف مسی ، قابلمه ، پلوپز و… به این بازار مراجعه میکنند .

این بازار هم مثل دیگر بازارهای سنتی شیراز پر از شور و حضور گرم مردم است و بسیار فضایی دیدنی ای برای گردشگران است .

بازارها و مراکز خرید شیراز

7-مجتمع هامون شیراز

یکی دیگر از بازارها و مراکز خرید شیراز ، مجموعه ی تفریحی – گردشگری هامون  واقع در خیابان ستارخان می باشد . این مرکز خرید به علت داشتن شهر بازی و دیگر امکانات تفریحی هیجان انگیزی که دارد یکی از محبوب ترین بازارها و مراکز خرید شیراز به خصوص برای جوانان است .

این مرکز خرید برای کسانی پیشنهاد می شود که دنبال محصولاتی لوکس و مدرن و مهم تر از همه محصولات برند و مارک هستند .

8-مجتمع ستاره فارس شیراز

از دیگر بازارها و مراکز خرید شیراز میتوان به مجتمع ستاره فارس شیراز اشاره کرد . به علت اینکه اکثر اجناس و محصولات این مرکز خرید از مناطق آزاد خریداری می شود قیمت آن ها بسیار مقرون به صرفه می باشد .

در این مرکز خرید هم به علاوه ی مغازه و خرید شهربازی بسیار هیجان انگیزی به همراه فود کورت و کافه وجود دارد .

شهربازی این مجموعه درطبقه ی آخر این مجتمع می باشد که اسم آن شهر شادی بوده که از دستگاه های بازی های کامپیوتری تا ماشین کوبنده و دیگر وسایل بازی برای تمامی سنین موجود می باشد.

بازارها و مراکز خرید شیراز

9-مجتمع نگین فارس شیراز

یکی از جدید ترین بازارها و مراکز خرید شیراز مجتمع نگین فارس شیراز واقع در بلوار پرستار می باشد . مرکز خریدی مجهز و لوکس به همراه فودکورت و رستوران و کافه برای استراحت شما عزیزان .

در این مرکز خرید به علاوه بر مغازه های خرید پوشاک ، قسمت بزرگی به شهر بازی آن اختصاص داده شده است که این شهر بازی را نگین لند نامیده اند .

دستگاه های بازی ای که در نگین لند قرارگرفته  بیشتر مناسب سنین پایین تر و مخصوص کودکان است ؛ و برای تفریح سنین بالاتر و بزرگسالان سالنی بزرگ مجهز به بیلیارد و 12 لاین بولینگ در نظر گرفته شده که از جانب جوانان بسیار هم مورد استقبال واقع شده است .

بازارها و مراکز خرید شیراز